Koła i opony zimowe

By nie zostać na lodzie… Zaopatrz się w koła zimowe z odpowiednim bieżnikiem. A najlepiej, powierz to zadanie naszym ekspertom od przyczepności. 

Koła, opony, serwis

Koła, opony, serwis

Kiedy wymieniać opony na zimę? Gdy temperatura spadnie poniżej 7°C. Podjedź wtedy do nas, a my wszystkim się zajmiemy: wymianą, doborem kół i opon, przechowaniem. Potrzebujesz nowych opon? Mamy je dla Ciebie wraz z opcją ubezpieczenia na 36 miesięcy i montażem. 

Komplet kół Volkswagen

Nie wymyśliliśmy kół na nowo. Udoskonaliliśmy je

Dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy ważne jest, by decydować się na komplet kół. Te, które oferujemy są dopasowane do Twojego samochodu, nie tylko pod kątem wizualnym i technicznym, ale też wyróżniają się precyzją dopasowania obręczy do opony. Poczujesz różnicę.

Zalety nie do przebicia

Sprawdź, czym charakteryzują się opony zimowe Volkswagen.

1
Stabilne zachowanie podczas jazdy:

Brak utraty ciśnienia po przebiciu opony: samochód nadal zachowuje się stabilnie na drodze.

2
Ochrona przed licznymi uszkodzeniami:

Pełna ochrona nawet w przypadku kilku uszkodzeń.

3
Zachowany taki sam komfort jazdy:

W porównaniu do opon standardowych.

4
Oszczędność miejsca i paliwa:

Z uwagi na możliwość zrezygnowania z koła zapasowego.

5
Większe bezpieczeństwo przy niskich temperaturach:

Lepsza przyczepność i krótsza droga hamowania przy temperaturze poniżej 7°C, nieważne czy pada śnieg czy deszcz.

6
Dobra stabilność na zimowych drogach:

Bieżnik dobrze odprowadza wodę i zapewnia lepsze prowadzenie boczne.

7
Większa przyczepność na lodzie i śniegu:

Mieszanka gumy bieżnika, rowki i lamelki są idealnie dostosowane do zimowych warunków.

Pewność – na lodzie i śniegu 

Co zapewnia przyczepność zimowym oponom, które polecamy? 

  • Wytrzymałe ogumienie

    To zawartość naturalnego kauczuku zapewnia oponie optymalne właściwości w zimowych warunkach.
    Odpowiednio duża zawartość naturalnego kauczuku w ogumieniu opon zimowych powoduje, że powierzchnia opony pozostaje miękka, a guma nie twardnieje nawet w niskich temperaturach.

  • Wyprofilowany bieżnik

    Odpowiednia rzeźba i głębokość bieżnika decyduje o przyczepności na lodzie i śniegu.
    Bieżnik zapewnia dobrą stabilność na zimowych drogach. Dobrze odprowadza wodę i dba o lepsze prowadzenie boczne. Śnieg może wciskać się w głębokie rowki. Dzięki lamelkom bieżnika opona ma lepszą przyczepność na lodzie i śniegu. Drobne nacięcia tworzą krawędzie „wczepiające się” w podłoże, co ułatwia ruszanie. Zalecamy na zimę min. 4 mm głębokości bieżnika.

  • Lamelki bieżnika

    Specjalnie zaprojektowane nacięcia na bieżniku gwarantują stabilność w zimowych warunkach. 
    Odpowiednia rzeźba i żłobienia sprawiają, że opona lepiej wczepia się w podłoże, co ułatwia ruszanie. Do lamelek skuteczniej przywiera śnieg, a śnieg najlepiej przywiera do śniegu.

Zimowe koła i opony FAQ

  • Przechowywanie opon

    W jakich warunkach opony zachowują pełnię swoich właściwości. Najlepiej jest przechowywać je w chłodnych, ciemnych i suchych miejscach, dotyczy to zarówno opon letnich i zimowych. Nie masz miejsca? Chętnie przechowamy Twoje opony.

  • A close-up of a VW tyre – Tyre Warranty

    Gwarancja na opony

    Z ubezpieczeniem opon nie musisz się już martwić o awarie opon. Obejmuje ono uszkodzenia spowodowane przez krawężniki, ostre przedmioty i wandalizm. Jeśli kupisz nowe opony lub komplet  kół, masz je pod ochroną przez 36 miesięcy, bez dodatkowych kosztów.

Poznaj znaczenie symboli i liter na Twoich oponach zimowych 

Symbol płatka śniegu, zwany tez symbolem Alpine lub 3PMSF, jest obowiązkowy dla wszystkich opon zimowych wyprodukowanych po 1 stycznia 2018 roku. Opony z tym symbolem zaliczyły porównawczy test hamowania na śniegu. Ale bez obaw, nie trzeba natychmiast wymieniać opon zimowych, już posiadanych. Przewidziano bowiem okres przejściowy: opony M+S wyprodukowane przed 31 grudnia 2017 roku mogą być stosowane jeszcze do 30 września 2024 roku.

M+S lub czasem M/S względnie MS - „mud” (błoto) i „snow” (śnieg). Oznaczenie to może stosować każdy producent, gdyż dla opon z tym oznakowaniem nie są określone żadne kryteria badań w warunkach zimowych. Zatem litery M i S tylko w ograniczonym stopniu mówią o właściwościach zimowych opon. Dotychczas wystarczało takie oznakowanie, by spełnić obowiązek stosowania opon zimowych w konkretnych sytuacjach. Lecz dla opon wyprodukowanych po 1 stycznia 2018 to oznaczenie już nie obowiązuje. Teraz opony muszą być oznaczone symbolem płatka śniegu.

Mogą zainteresować Cię również:

Oferty specjalne i pakiety przeglądów serwisowych

Serwis i naprawa samochodów

ServicePlus - więcej plusów dla Twojego biznesu